اسپند و سرآغاز بودنش!

اول هرچیز بسم الله و دومش علیکم السلام است.

برای شروع بسراغ واژه یاب میرم تا اسپند را معنا کنم.

نوشته که: اسپند=اسفند

پس ناچارا باید اسفند را جست.

نتیجه حاصله میشه که اسفند یعنی:

  • ماه دوازدهم سال خورشیدی/ماه سوم زمستان
  • گیاهی خود رو با گلهای کوچک سفید و دانه های ریز سیاه که دانه ی خوش بویش را برای دفع چشم زخم در آتش میریزند!
ازین معنا یک معنی در بیاد قطعا اینه که ما اسپندی ها خودمون دافع چشم زخمیم و نیازی به آن دانه خوش بویش دیگر نیست!

من در اسپند آمدم بسال هفتاد و چهارش و به روز درختکاریش

زاده ی سرمام اما خودم سرمایی

قصد گفتن از بیوگرافیم نیست اما در همین حد بگم که دست نوشته های یک اسپندی اولین تجربه بلاگر بودنم نیست و من سالیان پیش هم وبلاگی داشتم که بخاطراتم پیوست...

بلاگر بودن خوبه

وبلاگ نویسی در این دوره و زمونه که کلی شبکه اجتماعی متولد شده از اینستاگرام و کانالای تلگرامی و ... شاید کمی بطرف فراموشی رفته برا همینه که دوباره اومدم سمتش!

علت نامگذاری "دست نوشته های یک اسپندی" چی بود اما؟! اولش میخواستم بزارم "دست نوشته های یک دانشجو" یا "دست نوشته های یک حقوق خوان" ولی با خودم گفتم بالاخره دوران دانشجویی یروزی تموم میشه دیگه! دوره حقوق خوانی هم باز یروزی تموم میشه و شاید به حقوقدانی برسه! اما اسپندی بودن که تمومی نداره و یه اسپندی همیشه اسپندی می مونه. علتش این بوده در حقیقت اما یه حس خوبی هم پشت این اسم هست که نمیدونم چیه فقط احساس میشه!

اینجا مینویسم در کنار شبکه های اجتماعی

دستی به عکاسی هم دارم. البته این عکاسی کاملا و کاملا آماتورگونه است و بقولا #موبایلگرافی محسوب میشه ولی انصافا عکسای خوبی میگیرماااا! عکسها رو توی اینستاگرام میتونید ببینید. اینستاگرام در حقیقت برام یک شبکه اجتماعی جامع محسوب میشه علاوه بر عکسها محل نشر اندیشه ها و خرده دست نوشته هامم هست.

مختصر بیوگرافیمم بدم و اسپند و سرآغاز بودنش را تموم کنم:

من پویا هشگرخیرانی ام. فامیلم بنظر سخته نه؟! آره سخته البته نه نوشتنش بلکه خوندنش چون خیلیا نمیدونن چیه و چه معنی میده. اعرابشم بگم؟ میشه هَشگَر خِیرانی به زبون ساده! اما معنیش چیه؟ راستیتش خودمم نمیدونم چون اصلا معنی نداره به زبون ساده تر اصلا این فامیل من نبوده بلکه بخاطر اشتباه ثبت در اداره ثبت احوال رژیم پهلوی باین شکل در اومده و بی معنی و سخت شده که بماند.

دانشجوی حقوقم و البته فعال سیاسی اونم از نوع اصلاح طلبش

و اینکه #مدیر_مملکتم ! و به مشتریایی که همت کردن و اومدن از تولید بومی حمایت کردن که اسمش #جی_ال_ایکس ـه پشتیبانی میدم و این سایت رو برای این شرکت مدیریت میکنم.

علاقمم منهای حقوق و سیاست به همین خرده عکاسی،قدم زدن،چای خوردن،رانندگی و صد البته شنا ست.

و عاشق بارانم ولی وای بر این خشکسالی که بی بارانمان کرده!

دست نوشته های یک اسپندی رو دنبال کنین به دردتون میخوره آخه من کوه تجربه ام! چیزایی خوبی رو اینجا باهم خواهیم داشت و با هم مرور میکنیم. از دست نوشته گرفته تا خیلی چیزای دیگه... اسمش دست نوشته است ولی نباید بهمینجا خلاصه بشه که!

والسلام/

/ 0 نظر / 68 بازدید